Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

+37
greenday4ever
GreenDayHolic
LittleGirl
runaway_angel
Buffu'92
HappyMask
Ony'92
Cassy
jesusofsuburbia10
Whatsername26
lil.redundant
dummy
wtf
Deekie
mazga
ripper
PunkRock Girl
stoi_E.M.I.L.
werdragon
vlad
greenday_rulzzz
Kinkehpunk
mike
asthenia
rusoaica
teddy
morPhine
Grim_Cris
andrei
2peu
GDAboy
green_spook
Carla
CarmenPunkGirl
Punkaids
Claudiu
Bughy
41 participan?i

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Mar Iun 03, 2008 9:43 pm

Internet...The Final Frontier...
asta ne scoate tot timpu din caca
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Mar Iun 03, 2008 10:15 pm

mda...da nu prea imi place sa comand lucruri de pe net...si vreau albumul ORIGINAL (priceless baby) :43:
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Mier Iun 04, 2008 1:42 pm

What a Face

Pai nu e problema, descarcam melodiile de pe internet ..
Daca vrei albumul original, comanzi de pe internet, daca nu .. mergi pana in America ca oricum e la 2 pasi, si iei daca nu iti place sa comanzi.

E drept .. si eu vreau albumul original ... dar pana atunci, ascult melodiile descarcate de pe internet.
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Mier Iun 04, 2008 1:44 pm

ma...albumu original se va gasi si la noi in romania...numa ca o sa ii bage un pret de mori de fericire...e IMPOSIBIL ca diverta sau altul sa nu il aibe.
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Mier Iun 04, 2008 1:55 pm

Si la noi in sat oare apare ? :20:
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Mier Iun 04, 2008 3:38 pm

nu te astepta sa apara in micutul rasnov ca iti faci sperante desarte...in brasov pe undeva tre sa apara
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Mier Iun 04, 2008 5:39 pm

Pai da ...
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de GDAboy Mier Iun 04, 2008 6:38 pm

Deci ca sa readuc un subiect anterior in discutie


Intr`un fel sunt de parere cu Punkaids,imi placeau mai mult inainte decat acum...


American Idiot nu e punk toata ziua,e pop rock,li se potrivesc stadioanele si premiile din moment ce fac show la fiecare festival,punk sau rock,ma rog...Si cred ca Dookie e un album mai bun decat American Idiot,asa cum a zis si Punkaids in American idiot sunt unele influente...In dookie e 100% Green Day si in + ascultati reactie fanilor la un festival cand Green Day canta o piesa de pe dookie..Eu zic ca are mai multi decibeli GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 38591



Still,Green Day = Best band in the world!!!!
GDAboy
GDAboy
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 164

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Mier Iun 04, 2008 7:00 pm

Mike Dirnt a spus la un moment dat "Cu American Idiot am iesit din umbra lui Dookie".Iar daca e sa luam parerea formatiei, ei sunt mai multumiti de American Idiot decat de Dookie.Nu zic ca unul ar fi mai bun decat celalalt (doamne fereste) dar Green Day s-a maturizat.Nu mai este o trupa cu atitudine junkie, si trebuie sa acceptam asta.Iar eu cred ca American Idiot este punk numai pentru titlul care il poarta( parerea mea ).Iar dupa mine, nu exista "Pop-Rock" mi se pare cel mai Idiotic lucru posibil.Anyway, chestia e ca ambele albume au abordat un stil diferit, dar totusi au ceva in comun:albumul in sine este reflexia varstei si maturitatii formatiei.Si mi se pare normal ca la 36 de ani cati are Billie sa nu mai scrie melodii despre cum inebuneste sau altele, ci sa treaca la subiecte nu prea atacate de trupele de acum si care totusi au succes.Iar fanii care prefera Dookie, pai ei sunt mai "old-school" lucru care pe mine ma caracterizeaza doar pe jumatate cand vine vorba de Green Day.

cu un lucru sunt de acord, Green Day = Best band in the world
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Mier Iun 04, 2008 7:29 pm

GDAboy a scris:Green Day = Best band in the world!!!!

FOARTE ADEVARAT!!




Si imi plac ultimile doua comentarii :)
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de green_spook Mier Iun 04, 2008 8:05 pm

Cum adica in Dookie e 100% Green Day? Daca mesajul melodiilor se modifica pentru ca trupa se maturizeaza(lucru foarte normal) nu inseamn ca nu e tot Green Day...They still rock!!! :1:
green_spook
green_spook
Pensionar
Pensionar

Numarul mesajelor : 1139
feminin


Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de GDAboy Mier Iun 04, 2008 9:18 pm

Pai 100% adik nu sunt influente dintr`o alta piesa,e mult mai usor sa iti exprimi trairile intr`o piesa decat sa`ti exprimi opinia despre politica...
Si da Mike a spus la interviul din concertul Bullet in a Bible ca a iesit din umbra albumului Dookie deci inseamna ca doar dupa 10 ani au reusit sa scoata un album asa de bun ca si Dookie...Si totusi,exista pop rock,nu e un gen de muzica dar e rock cu influenta pop de ex: de pe American Idiot Holiday are influenta POP..si wake me up when september ends.Nu e deloc idiotic , uita`te si pe youtube ca erau ceva discutii de genul asta..
GDAboy
GDAboy
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 164

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Mier Iun 04, 2008 9:35 pm

Am citit acu ceva timp .. pe net .. cum ca melodia American Idiot nu este a lor.

Iar acea persoana care zice ca a compus-o zice ca sunt niste nesimtiti ... ca lea trimis mesaje si ca ei nu iau raspuns .. ca si el vrea partea din banii care sau dat pe Album ...

Ma rog .. o sa caut articolul si deschidem o tema noua si discutam acolo mai mult despre asta , acu mi-am adus aminte si am vrut sa zic sa nu uit ..

Acum .. continuati ce ati inceput .. Dookie VS American Idiod .... (scuzati interventia mea)
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Mier Iun 04, 2008 9:37 pm

cum sa nu fie al lor?!?!?!??! :13: :13: :13: ..nu cred ca ar face asta niciodata :17:
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de GDAboy Mier Iun 04, 2008 9:42 pm

Eh...Orice prost vrea sa iasa in evidenta..!
GDAboy
GDAboy
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 164

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Mier Iun 04, 2008 9:44 pm

sigur e un oarecare care vrea doar atentie
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Mier Iun 04, 2008 11:38 pm

da bineinteles...sunt prea talentati ca sa fure piesele altora



si acu ca sa revin



billie joe a spus intr-un interviu ca el cand a inceput sa scrie cantece, scria despre fete si altele ( subiecte care veneau cu varsta ).Din simplul fapt ca intreaga formatie s-a maturizat din punct de vedere mental, a iesit un album ca American Idiot.Ca daca ramaneau imaturi, erau o trupa gen Blink182 sau Simple Plan si nu se deosebeau cu nimic fata de ceilalti.Si Dookie a fost foarte bun, dar nu de ridicat in slavi.Cel putin pentru mine.Aici e mai mult chestia de gust, deci nu are rost sa ne certam pe tema "care e mai bun".
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Joi Iun 05, 2008 12:42 pm

Nu stiu .. eu nu le pot compara, imi plac toate melodiile de pe ambele albume la fel de mult, nu imi pot da seama care e mai bun .. imi place muzica lor. Tot, toate melodiile imi plac la fel de mult .. si asta e .. nu pot avea o melodie sau album preferat.
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de green_spook Joi Iun 05, 2008 1:33 pm

Eu vroiam sa zic ca nu poti spune ca intr-o piesa e mai mult Green Day decat in alta (parerea mea).....indiferent de mesajul pieselor....

Claudiu a scris:Nu stiu .. eu nu le pot compara, imi plac toate melodiile de pe ambele albume la fel de mult, nu imi pot da seama care e mai bun .. imi place muzica lor. Tot, toate melodiile imi plac la fel de mult .. si asta e .. nu pot avea o melodie sau album preferat.

De acord cu tine
:1:
green_spook
green_spook
Pensionar
Pensionar

Numarul mesajelor : 1139
feminin


Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Joi Iun 05, 2008 1:41 pm

chestia e ca prima melodie care am ascultat-o a fost "American Idiot"
Primul album complet "American Idiot" eu practic am crescut cu albumu asta si de aceea imi e greu sa zic ca unul ar fi mai bun decat altu.Claudiu are dreptate.nu exista o cea mai buna melodie sau un cel mai bun album, dar exista un album preferat.Iar eu prefer American Idiot in fata lui Dookie.Pentru ca este mai matur si dezvaluie adevarata esenta Punk din formatie.
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de GDAboy Joi Iun 05, 2008 7:26 pm

Deci ca sa nu fiu inteles gresit,nu vreau sa ma cert cu nimeni,doamne fereste.
Dar cred ca fiecare are dreptul la o opinie,asa cum a spus si Bughy si claudiu,fiacare cu opinia lor.
GDAboy
GDAboy
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 164

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Joi Iun 05, 2008 7:39 pm

:6: bine ca nu ne certam
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Bughy Joi Iun 05, 2008 7:48 pm

nu...nimeni nu se cearta aici. GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 38591 cel putin eu asa sper.e doar diversitatea de opinii
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Joi Iun 05, 2008 7:52 pm

punk
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Claudiu Joi Iun 05, 2008 10:09 pm

Cearta ? Noi ? Aici ? Cand ? Cine ? :13:

Stati calmi .. nu se cearta nimeni ..
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown - Pagina 2 Empty Re: GREEN DAY ALBUM NOU - 21st Century Breakdown

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum