Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Green Day de ieri vs Green Day de azi

+10
runaway_angel
dookie.the.third
ReLaX
lil.redundant
Dookie is the best
Whatsername26
werdragon
Claudiu
Bughy
vlad
14 participan?i

In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de vlad Joi Apr 02, 2009 2:12 pm

Ce parere aveti de aceasta schimbare de stil de la punk rock la un fel de pop-rock.. mie sincer imi placeau mai mult Green Day din 2004-2005 sau din '94 :-< dar nici asta nu e rau dar parca nu e Green Day Green Day de ieri vs Green Day de azi 38591
vlad
vlad
perfectly imprefect
perfectly imprefect

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 30
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Bughy Joi Apr 02, 2009 3:30 pm

Green Day va fii totdeauna Green Day chiar daca au paru mare si negru sau scurt si albastru.Fiecare persoana trebuie sa se maturizeze.Ceea ce noi vedem acum, e doar un Green Day maturizat.Aceasta evolutie a formatiei in privinta stilului este buna.pentru ca la un moment dat, intreaga lor discografie pot multumi pe toti.Exista cate un canteg Green Day pentru fiecare, chit ca e de pe Dookie sau American Idiot sau chiar 21st Century Breakdown.Eu unu am fost tot timpul pentru progres si nu am fost chiar conservator.Prefer sa isi schimbe stilul, atata timp cat suna bine.Eu am o presimtire foarte buna in privinta noului album si bineinteles, am o impresie foarte buna despre lucrarile lor din trecut.Cel mai important lucru, e sa continue activitatea.Sa nu se opreasca din varii motive.
A si, ca sa fiu la subiect, prefer Green Day de acum.Imi place maturitatea in oameni cand vine vorba de modul de gandire.
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de vlad Joi Apr 02, 2009 4:06 pm

da'.. ai mare dreptate:) dar totusi mi-e dor de stilul ala vechi al lor:D ..
vlad
vlad
perfectly imprefect
perfectly imprefect

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 30
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Claudiu Joi Apr 02, 2009 9:49 pm

Bine spus, Bughy. :)


Abia astept albumul. Si abia astept sa am placerea de a vedea concerte ca Bullet in a bible.


Ultima editare efectuata de catre Claudiu in Joi Mar 25, 2010 9:18 pm, editata de 1 ori
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de vlad Vin Apr 03, 2009 3:13 pm

ce e milton keynes dar ce poate sa fie in Bucuresti Green Day de ieri vs Green Day de azi 38591 ar putea face un concert ca ala in Romania
vlad
vlad
perfectly imprefect
perfectly imprefect

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 30
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Bughy Vin Apr 24, 2009 8:46 pm

nu cred...romanii pur si simplu nu stiu sa organizeze ceva ca lumea...
incepand cu excursiile clasei pana la concerte...sunt prea dezorganizati Green Day de ieri vs Green Day de azi 38591
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de werdragon Sam Apr 25, 2009 8:21 am

green day will always rule......chiar daca e green day nou sau vechi....Green Day de ieri vs Green Day de azi 38591:D:D\m/\m/\m/\m/\m/\m/
werdragon
werdragon
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 183
Varsta : 31
masculin

Localizare : rasnov
Joburi/Distractii : lupte libere
Stare de spirit : ma rog

http://coolinfo16.wordpress.com/

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Whatsername26 Sam Iun 06, 2009 2:40 pm

eu sincer m-am indragostit de stilul nou la inceput. dar apoi am inceput sa-l ascult si pe cel vechi, care mi-a placut la fel de mult. e adevarat ca sunt destul de diferite, dar ambele sunt bestiale:X
Whatsername26
Whatsername26
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 149
Varsta : 29
feminin

Localizare : Targu-Mures, Romania
Joburi/Distractii : Sport, Muzica buna
Stare de spirit : Depinde de vremea de afara

http://alpha-zizou.hi5.com

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Dookie is the best Joi Mar 25, 2010 8:49 pm

Stilul 1-childish
2-mai spre emo
Multi zic ca sunt emo.Ei insa doar vor sa arata bine.Si billie arata pt un tata de 40 de ani :X:X:X:X:X:X:X:X:X
Dookie is the best
Dookie is the best
Welcome To Paradise
Welcome To Paradise

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 27
feminin

Localizare : I love BIllie City

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de lil.redundant Joi Mar 25, 2010 10:05 pm

green day nou cam suge ...ma refer la stilul muzical..versurile..sunt Dumnezeiesti .
si totusi ma duc sa vad niste Zei .
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de ReLaX Vin Mar 26, 2010 9:08 am

de acord....old school green day rocks!
ReLaX
ReLaX
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 220
Varsta : 26
masculin

Localizare : Campina/Prahova
Joburi/Distractii : Guitar Player
Stare de spirit : In the curch of wishfull thinking!

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de dookie.the.third Vin Mar 26, 2010 4:46 pm

emo sunt numai din "cauza lui Billie" pentru ca cica ar arata ca unul... Green Day de ieri vs Green Day de azi 52641
dookie.the.third
dookie.the.third
Puncy
Puncy

Numarul mesajelor : 756
Varsta : 28
feminin

Localizare : Acolo

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de runaway_angel Dum Mar 28, 2010 5:39 pm

pentru ca.si da cu eyeliner, sau de ce ??? Green Day de ieri vs Green Day de azi 11237
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de lil.redundant Dum Mar 28, 2010 6:19 pm

da de ce va intereseaza pe voi ce zice lumea de billie ? nici macar pe el nu il intereseaza...atata timp cat lui ii place totul e perfect ok . sunt pareri impartite legate de trupa...evident ca niciodata nu vor fi pareri pro sau contra...vor fi pro si contra
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de gimmy Lun Mar 29, 2010 1:29 pm

nu conteaza cum se imbraca , s-au maturizat nu mai sunt niste copii rebeli care au de gand sa schimbe lumea, au responsabilitati acum, ar fi fost cam ciudat pentru niste tipi de aproape 40 de ani sa cante despre chestii care tin doar de adolescenta, de la o varsta sentimentele, modul de gandire si viziunea asupra lumii se schimba. la 40 de ani nu mai gandesti ca la 18-19 ani. nu poti spune ca acum 10 ani erau mai buni sau mai putini buni decat sunt acum
gimmy
gimmy
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 71
Varsta : 33
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de dookie.the.third Lun Mar 29, 2010 3:05 pm

lil.redundant a scris:da de ce va intereseaza pe voi ce zice lumea de billie ? nici macar pe el nu il intereseaza...atata timp cat lui ii place totul e perfect ok . sunt pareri impartite legate de trupa...evident ca niciodata nu vor fi pareri pro sau contra...vor fi pro si contra

nu ca mi.ar pasa,dar pot spune ca ma durut cand am auzit asta fara sa vreau
e urat sa auzi ca cineva drag tie e criticat...dar ma doare undeva
este cum vrea,se imbraca cum vrea si canta cum vrea
dookie.the.third
dookie.the.third
Puncy
Puncy

Numarul mesajelor : 756
Varsta : 28
feminin

Localizare : Acolo

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de lil.redundant Lun Mar 29, 2010 6:42 pm

yep .
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de runaway_angel Vin Apr 02, 2010 11:50 am

eu n.am nicio problema cum arata billie... si emo nu e in niciun caz....uita.te la el....omu' are o viata super....succes...talent.....se da cu eyeliner si are o freza misto....niste colegi si prieteni extraordinari si fani in toata lumea..... are copii frumosi si o sotie hmm.....E PERFECT ! Green Day de ieri vs Green Day de azi 436275
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de lil.redundant Vin Apr 02, 2010 5:46 pm

normal ca noua ni se pare perfect Green Day de ieri vs Green Day de azi 942345 pentru ca noua nu ni se dau orice informatii despre el , ci doar cele care il pun in valoare...evident ca si el are defecte and stuff...ma rog...e intr.adevar un tip tare .
si oricum sper ca voua nu va place green day doar pentru ca va place de billie .
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de runaway_angel Sam Apr 03, 2010 4:11 pm

nu's fana falsa si nici nu'l idolatrizez pe billie....ca si colectiv le sunt fana Green Day de ieri vs Green Day de azi 436275
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de lil.redundant Sam Apr 03, 2010 4:42 pm

nici nu te.am numit fana falsa . Green Day de ieri vs Green Day de azi 770354
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Lady.in.Black Sam Apr 03, 2010 5:55 pm

mie imi place green day pentru muzica lor.simplu.
Lady.in.Black
Lady.in.Black
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 164
Varsta : 28
feminin

Localizare : Hell

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Telecaster Joi Iul 08, 2010 9:29 pm

green day cei de alta data, pentru cei care i-au apreciat, vor fi mai presus decat orice. asta se aplica insa oricarei formatii care revolutioneaza lumea la un moment dat si pe care noi muritorii de rand o consideram un fenomen.
green day ca si formatie s-au maturizat in timp si trebuie sa fim constienti pana la urma ca niste oameni de 40 de ani nu pot sa faca versuri despre adolescenta. pana la urma avem 3 albume care vorbesc despre cum e sa-ti infigi botu intr-un bong si sa te duci sa f**i si etc (idealurile adolescentei, ma rog e subiectiva asta dar se aplica). dar eu va intreb un singur lucru: va e mai bine cu ei asa cum sunt acum (concertand contemporan cu voi si cantand chiar si melodii vechi) sau preferati sa nu ii mai fi vazut dupa, io stiu ... '96 ?
eu stiu ca unii au in cap doar o imagine a nirvanei sa zicem, dar ganditi-va un pic, kurt cobain a fost in prim plan cativa ani si numai un singur kurt ne-a putut arata. personal, 87-94 green day cred ca e peste orice in materie de muzica+influenta+lifestyle, dar e bine ca mai sunt si acum chiar si schimbati :)
Telecaster
Telecaster
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 581
Varsta : 30
masculin

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : &quot;eu nu vreau bani nu vreau nimic&quot;

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de chris Lun Dec 13, 2010 7:55 pm

sunt foarte de acord cu telecaster. pana la urma muzica este o arta, si arta nu poate fi judecata sau criticata, dupa parerea mea. faci ceea ce simti, compui ceea ce simti. s-au maturizat, intr-adevar, dar cu toate astea au ramas la fel de buni
chris
chris
Welcome To Paradise
Welcome To Paradise

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 32
feminin

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : my beating heart belongs to you :X

Sus In jos

Green Day de ieri vs Green Day de azi Empty Re: Green Day de ieri vs Green Day de azi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum