Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

De cand ascultati Green Day ?

+48
Sehrain
ZipercooDe
Mariuca xD
romanian idiot
Holden Cauldfield
Vali
xxholidayxx
Spy34
ad3.
Calypso
Telecaster
Mihai punk
whatever.
dookie.the.third
Aethen
BlackMarket312
LittleGirl
Cassy
alice
runaway_angel
Petrutz
ana.
PunkRock Girl
crysty14
Ony'92
lil.redundant
Deekie
punk3n3my666
Flory_LP
Bgdwtf
Dry Ice
greenday_rulzzz
^CoCoNuT~PaNcaKe^[Andy]
vlad
mike
Whatsername26
asthenia
green_today
Grim_Cris
morPhine
2peu
Lavi
GDAboy
green_spook
Carla
Bughy
CarmenPunkGirl
Claudiu
52 participan?i

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Ony'92 Dum Aug 02, 2009 1:12 pm

well,bun venit printre noi :6:
Ony'92
Ony'92
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 458
Varsta : 31
feminin

Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : muzica,prieteni,stuff
Stare de spirit : Happy^^

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de ana. Dum Aug 02, 2009 3:01 pm

iti multumesc de primirea asta calduroasa De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 38591
ana.
ana.
Welcome To Paradise
Welcome To Paradise

Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
feminin

Localizare : somwhere ^^

http://ana-light-L.hi5.com

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Petrutz Dum Aug 23, 2009 10:05 am

eu am auzit de green day acum 5 ani cu lansarea albumului american idiot.... am inceput sa ascult green day prin melodia HOLIDAY :X si am continuat ascultand toate melodiile din albumul american idiot si 21st century breakdown ( de cand a aparut )
Petrutz
Petrutz
Punker!
Punker!

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 28
masculin

Localizare : Constanta

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de lil.redundant Dum Aug 23, 2009 7:47 pm

dar acum banuiesc ca stii toate melodiile...nu ?De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345 >.>
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 29
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de runaway_angel Mier Sept 09, 2009 5:13 pm

eu nu sunt o mega-fana de atata timp,numai de vreo 2 ani, hei ,dar nu conteaza de cat timp esti fan, conteaza sa fi fan si sa iti placa muzica lor, in asa fel incat ,atunci cand o auzi sa te doara sufletul, si cel mai important este sa-i tii aproape de inima ta :teiubi:
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de runaway_angel Mier Sept 09, 2009 5:30 pm

mel care m-a determinat sa ascult green day...HMMMM, nu-mi amintesc prea limpede, stiu in orice caz ca am auzit-o la radio, pe-atunci se mai dadeau si mel bune, nu numai vechituri, muzica house si mai ales lady caca, cum se transmit acum... dar sa revin la subiect cred ca era Wake me up when september ends sau Holiday, nu sunt sigura , dar stiu ca astea le-am ascultat intr-o veselie pe atunci, dar si acum pentru mine sunt unele dintre cele mai bune mel de-ale lor ! :8: :3:
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de alice Joi Sept 10, 2009 3:08 pm

ascult green day de cand cu albumu nou, (da, si eu ma urasc pt asta)
sincer, am auzit de ei de pe billboard De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345
prima mel a fost 21 guns care mi`a placut f mult si am mai cautat muzica de`a lor, iar melodia care ma facut sa ma indragostesc pe bune a fost boulevard of broken dreams.
multi zic k melodia asta e pt poseri da mie imi place f mult.
una preferata nu exista, fiecare e preferata mea knd o ascult.
cred k un best of green day ar fi cam toata discografia
alice
alice
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 111
Varsta : 27
feminin

Localizare : craiova

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Cassy Joi Sept 10, 2009 3:59 pm

ce e billboard? De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345 (sinonim cu dildo? De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345)) )
Cassy
Cassy
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 678
masculin

Localizare : N/A
Joburi/Distractii : Bass Player
Stare de spirit : Go Johnny Go! Go! Go!

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de vlad Joi Sept 10, 2009 4:50 pm

Cassy a scris:ce e billboard? De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345 (sinonim cu dildo? De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345)) )

termin-o frate cu spam`ul

@alice : iti sugerez sa iei toate melodiile :) mai ales cele de pe dookie... nimrod .. warning
vlad
vlad
perfectly imprefect
perfectly imprefect

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 30
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de alice Joi Sept 10, 2009 4:51 pm

What a Face What a Face What a Face
www.billboard.com


vlad,
le am pe toate nu cred k m`ai inteles bine De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 942345
alice
alice
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 111
Varsta : 27
feminin

Localizare : craiova

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de CarmenPunkGirl Joi Sept 10, 2009 4:54 pm

Gata cu reclama la Bilboard ca s-a aflat ce e crazy si dupa o dam in oftopic

@alice: ai toata discografia?
CarmenPunkGirl
CarmenPunkGirl
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 4628
Varsta : 31
feminin

Localizare : Buzau/Brasov
Joburi/Distractii : trolling

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de alice Joi Sept 10, 2009 4:58 pm

aproape
alice
alice
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 111
Varsta : 27
feminin

Localizare : craiova

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de runaway_angel Sam Sept 12, 2009 10:33 am

eu am luat-o de pe bit torrent, pe toata... :sari:
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de LittleGirl Sam Sept 12, 2009 2:53 pm

ok, acum doua veri eram in ploiesti , la o prietena de-a mea, caree pe atunci era mare roacara.
asculta green day, asculta green day!
si am ascultat. prima melodia a fost boulevard of broken dreams, then wake me up when september ends si cea de-a treia a fost she's a rebel. cand am ajuns acasa, am deschis odc-u si am luat toate melodiile care imi erau la indemana.
acum planuiesc sa-mi iau si celelalte cd-uri [ am doar 21st century breakdown ] pentru ca green day supravietuieste dupa urma vanzarilor, nu dupa urma downloadului de pe net. :)
LittleGirl
LittleGirl
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 55
Varsta : 29
feminin

Localizare : Bucharest.

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de runaway_angel Sam Sept 12, 2009 3:01 pm

eu am American Idiot si 21st Century Breakdown si vreau sa mi le cumpar, nu stiu de unde, si pe celelalte, ar fi super daca le-as gasi de vanzare undeva! punk
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de LittleGirl Sam Sept 12, 2009 3:10 pm

eu le-am gasit in carturesti. si intentionez sa mi le iau. sau pe site-uri. :]
LittleGirl
LittleGirl
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 55
Varsta : 29
feminin

Localizare : Bucharest.

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de runaway_angel Sam Sept 12, 2009 4:09 pm

de pe site-uri nu am incredere, ca m-am informat si am gasit pe amazon ieftine! Dookie, Nimrod, Warning!, Insomniac, Shenanigans si Kerplunk, toate cu 50$.
runaway_angel
runaway_angel
Fanatic
Fanatic

Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
feminin

Localizare : Murder City
Joburi/Distractii : TRILLIE
Stare de spirit : hate mosquitos

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1389745065

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de BlackMarket312 Sam Sept 19, 2009 6:28 pm

cred ca eu sunt cel mai nou fan nu ascult decat de vreo 3 luni...pe atunci ascultam papa roach la greu si cautam userbars cu ei pe un site si am gasit una cu green day, asa ca iam cautat pe youtube, melodia pe care am ascultato a fost American Idiot mia placut la nebunie vocea lui Billie Joe am mai ascultat cateva melodii, miau placut, leam luat discografia am iubito si acum nu ma mai pot satura de ei punk punk punk, acum tot ce vreau de la viata e sa vina in ro Green Day si sa ii pot vedea si eu live:X
iar melodia mea favorita e Saint jimmy o ador punk punk punk
BlackMarket312
BlackMarket312
Pensionar
Pensionar

Numarul mesajelor : 806
Varsta : 29
masculin

Localizare : Valcea
Joburi/Distractii : beeing drunk as fuck
Stare de spirit : ready 2 rock!

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Aethen Lun Oct 05, 2009 10:08 am

Pai,si eu sunt cam noua,i mean stiam de ei de vreo 2-3 ani da ascultam vreo 2 melodii da de vreo 2 luni am aprofundat formatia,so beginer!
Aethen
Aethen
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 29
feminin

Localizare : fundu'lumii
Joburi/Distractii : mai multe
Stare de spirit : unsure

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de dookie.the.third Joi Ian 07, 2010 4:36 pm

Ascult de cam prin...martie 2009...nu.i foarte mult.Stiam de ei inca din 2004...epoca american idiot.Stiam de American Idiot,Boulevard Of Broken Dreams si Wake Me Up When September Ends.Rock si punk-rock ascult cred ca de la 4 ani:D...(Queen,Nirvana,Metallica..)iar mai tarziu pe la 8 ani Linkin Park erau trupa mea preferata.Stiam albumul Hybrid Theory pe derost.Am noroc ca n.am parinti gen haulesbaules:)).
dookie.the.third
dookie.the.third
Puncy
Puncy

Numarul mesajelor : 756
Varsta : 28
feminin

Localizare : Acolo

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de whatever. Sam Apr 17, 2010 3:42 pm

Ascult Green Day cam de prin iunie 2006, nu mai stiu sigur, undeva pe la mijlocul lui 2006.
Prima data am auzit de trupa dintr-o revista, parca Popcorn, dar nu i-am dat atentie. Apoi, cand am avut Internet, prin februarie 2006, iarasi am dar de numele trupei, si am si ascultat o melodie, mai exact Boulevard of Broken Dreams, dar nu mi s-a parut cine stie ce. Apoi, prin iunie, am dat de aceeasi melodie, am ascultat-o din nou, si de data asta mi s-a parut foarte tare. Si de atunci am inceput sa ii ascult, incepand cu albumul American Idiot.
Urmatoarea melodie ascultata a fost Holiday, parca, iar in prezent, melodia mea preferata, desi mi-e cam greu sa aleg, este Jesus of Suburbia. De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 376840
whatever.
whatever.
Welcome To Paradise
Welcome To Paradise

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 29
feminin

Localizare : Ploiesti

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Mihai punk Joi Iul 08, 2010 11:38 am

Ascult Green Day de un an,aveam pe atunci 3 melodi ale lor(American Idiot,Holiday,Jesus of Suburbia) si ascultam mai mult trupe de metal si hard rock.Apoi m-am gandit intr-o zi sa vad ce melodi mai au ei si melodiile acelea mi-au creat dependenta(dar una buna) De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 38591 De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 850118
Mihai punk
Mihai punk
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 29
masculin

Localizare : Targoviste
Joburi/Distractii : Cantat,Teatru,sa fiu o bataie de cap
Stare de spirit : Chiar esti disperat sa afli?

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Telecaster Joi Iul 08, 2010 11:57 am

Pai nu prea stiu cum sa incep. Asta e primul meu post pe un forum de care am auzit primind un PM pe filelist. In general sunt foarte impotriva fancluburilor/forumurilor dedicate avand impresia ca pe ele sunt adunaturi de fete de scoala generale suparate pe viata si postand poze cu ele imbracate sumar in fata unor postere cu respectivii artisti. Sper sa ma insel si gasesc oameni care stiu ce inseamna GreenDay si ce au insemnat ei impreuna cu Rob Cavallo pentru muzica.
Am inceput sa ascult GreenDay odata cu lansarea albumului American Idiot vazandu-le un clip pe Mtv. Erau la inceputul promovarii si atunci am dat si eu peste ei. Era vorba de american idiot (piesa) daca nu ma insel. M-am indragostit instant (nu in sensul gay). Era ceva ce nu mai auzisem nicaieri si eu si asa ascultam muzica de nisa care prin lumea mea atunci era inexistenta. Deabia aveam net full time si nu eram familializat cu definitia de torrent/odc asa ca mi-a luat timp sa reusesc sa fac rost de 2-3 melodii sa le am pe PC si sa le pot asculta cand aveam chef. A trecut timp si am aflat ca baietii erau defapt la finalul carierei WTF?, asa se spunea pe atunci. Am luat-o inapoi in timp si am dat peste niste albume care mie personal mi-au schimbat perceptia despre cum trebuie traita viata, ce e important si cum sa faci ce-ti dicteaza instinctul. Incet, incet am reusit sa scap de hainele largi pe care le aveam, de tricourile de "intors impotriva vietii" cu cranii sabii flacari etc.
Oricum a trecut mult timp de atunci, si azi cam tot ce este cu adevarat important pentru mine si v-ar interesa si pe voi sunt 3 albume GreenDay, 3 albume Blink, chitara mea acustica si electrica noua pe care trebuie sa o iau de la guitarshop cand fac rost de cineva cu o masina. (in ordine albumele: slappyhours, kerplunk, dookie, cheshirecat, duderanch, enema of the state)
Si inca o chestie. Imi doresc din toata inima sa gasesc aici lume cu adevarat interesata de greenday nu idioti care au auzit ca 21guns prinde la fete si e melodie de agatat sau mai stiu eu ce kkt.
O sa inchei pe niste versuri care sintetizeaza pe scurt perioada adolescentei marcate de pierderea timpului si lipsa responsabilitatilor:
When masturbation's lost its fun
You're fucking lazy

PS: As trai asa pt totdeauna :)
Telecaster
Telecaster
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 581
Varsta : 30
masculin

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : "eu nu vreau bani nu vreau nimic"

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Calypso Joi Iul 08, 2010 12:20 pm

O sa gasesti fani adevarati aici De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 556420

app: e Green Day nu GreenDay De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 770354
Calypso
Calypso
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 416
Varsta : 113
Localizare : everywhere!!
Stare de spirit : Punk

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Telecaster Joi Iul 08, 2010 12:29 pm

m-am grabit (nu vezi ca si dude ranch am scris legat de grabit ce eram)
Telecaster
Telecaster
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 581
Varsta : 30
masculin

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : "eu nu vreau bani nu vreau nimic"

Sus In jos

De cand ascultati Green Day ? - Pagina 4 Empty Re: De cand ascultati Green Day ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum