Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Coltul instrumentistilor amatori...

+33
PET
Adinel
Redy2a
BlackMarket312
Allu
Telecaster
Laura/BJ ZEU!
N3xT.LeVeL
alexunderr
dookie.the.third
Calypso
Antttonia
Deekie
Spy34
Raluca
Kinkehpunk
runaway_angel
ReLaX
lil.redundant
bill16man
PunkRock Girl
ad3.
AmericanIdiot
butch
mike
gdr
gimmy
vlad
Cassy
Claudiu
CarmenPunkGirl
mazga
Bughy
37 participan?i

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Mier Mar 10, 2010 7:56 pm

si eu vreau sa-mi iau acustica iar epiphone-ul acela e primul pe lista Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Mier Mar 10, 2010 8:08 pm

pnm... dar ce aveti impotriva chitarilor acustice ibanez... eu am auzit numai laude pana acuma despre ele Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 942345 , pnm... nu am avut ocazia sa incerc vreuna... dar mna... daca ziceti omului sa nu isi ia ziceti si motivele pt care sa nu isi ia sa inteleaga de ce sa nu isi ia Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 770354
nu de alta dar poate mai is si alti doritori si vor pareri, dar nu indraznesc sa le ceara Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 879979
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Sam Mar 20, 2010 10:07 am

ma manca in spatele cefei sa imi procur o interfata USB pentru chitara.totusi, as vrea sa stiu daca merita.
a incercat careva o chestiuta dinasta? aveti vreun sample?
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Calypso Sam Mar 20, 2010 9:33 pm

chiar ca te mananca...
Calypso
Calypso
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 416
Varsta : 113
Localizare : everywhere!!
Stare de spirit : Punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de lil.redundant Sam Mar 20, 2010 9:45 pm

ia.ti ma fender Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591
lil.redundant
lil.redundant
News Girl
News Girl

Numarul mesajelor : 2467
Varsta : 30
feminin

Localizare : bucuresti- avem di tati
Joburi/Distractii : whisky and tequilla are my best friends !
Stare de spirit : URASC BLOODY MARY ! E UN CACAT

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Sam Mar 20, 2010 11:42 pm

imi dai matale bani?
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Dum Mar 21, 2010 12:10 pm

gandindune ca orice lucru cu usb merge prost adica transferul de informatie prin usb ii prost sau putea sa nu iti placa dupa ce iti cumperi, deci dupa parerea mea o sustin pe lil.redundant
pune si strange bani si iati un fender calumea Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 770354
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Dum Mar 21, 2010 12:29 pm

totusi...o interfata usb ar fi foarte utila atunci cand faci inregistrari...nu vad ce legatura are interfata usb cu chitara fender care tot prost suna cand vrei sa inregistrezi cu ea printr-o placa de sunet de cacao.
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Dum Mar 21, 2010 12:47 pm

pai da... eu nu am zis ca suna bine sau rau... adica u canti o nota si dupa vreo 5-6 secunde se aude... e prost transferul de informatii prin usb... ii mai bine direct prin placa de sunet sa inregistrezi decat prin usb... dar sunetul acelasi ramane... ori prin usb ori prin jack acelasi sunet iti scoate...
acuma fa cum vrei, cum crezi u, dar cu interfata usb de care zici nu rezolvi mai nimik... iti inchizi niste bani aiurea
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Dum Mar 21, 2010 1:07 pm

aceeasi latenta se obtine si cu placa de sunet

totusi, latenta asta nu se mai simte atunci cand INREGISTREZI.eu pentru asta vreau interfata usb, nu ca sa cant "live" cu ea prin calculator...pentru asta am amp
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de gimmy Dum Mar 21, 2010 3:28 pm

nu e nicio latenta direct in placa de sunet, eu folosesc amplificator, pedala direct in placa de sunet si nu am nici o problema, parerea mea e ca nu are rost sa iti iei interfata usb, dar faci cum vrei
gimmy
gimmy
American Idiot
American Idiot

Numarul mesajelor : 71
Varsta : 34
masculin

Localizare : Iasi

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Sam Mar 27, 2010 5:18 pm

Vazusem intr-un alt topic ceva pareri despre un Les Paul Jr. seria lui Billie Joe si ca sa nu fac off-topic (intr-adevar, sunt un exemplu bun de urmat) vreau sa imi impartasesc si eu parerea aici.

Les Paul Jr. mi se pare o chitara foarte buna pentru anumite genuri de muzica. Iar BJ foloseste modele dastea de ani de zile.Chiar daca are o singura doza P90 (cu un output ceva mai mare decat un single-coil fender) are un sound foarte bun pentru rock sau chiar si blues
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Dum Mar 28, 2010 12:35 pm

da man... dar compara sunetul undei doze (nu conteaza acuma ft mult de care) care e pe briged cu una de la neck... e diferenta mare... sau cand poti canta cu ambele doze de la brigen si de la neck.... sunetul difera... eu la asta ma refeream... in fine... modelul in sine ii fain dar nu as cumpara eu un astfel de model, numai ca e din seria Billie Joe, si mna... decat sa iti iei o chitara numa ca e din seris unui cantaret preferat... mai bine iei ceva care sa iti placa si cum se aude, parerea mea Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 770354

Later Edit
daca ar fi dupa mine mi-as lua chitara asta...(adica model de seris al unui cantaret)
ESP Iron Cross

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 46618897047339347669153
cu asta poti canta si metale, si punk si orice... Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 770354
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Dum Mar 28, 2010 12:51 pm

Les paul junior difera de Les Paul Junior Billie Joe.
Doza de pe un LP billie joe are stacked coils, deci un output mai mare decat un P90 normal.
Este adevarat, nu e cea mai versatila chitara, dar mi se pare o frumusete de les paul iar sound-ul este pe gustul meu. cand vine vorba de chitari scumpe, e o chestie de gust mai mult
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Dum Mar 28, 2010 1:33 pm

pai da man... degeaba ii frumoasa...adica astai principuil meu... ori iei ceva scump si bun ori nu mai iei deloc Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 942345 de frumoasa e nu zic nimik... toate modelele LP imi plac ca exemplu modeul de seris al lui James Hetfield(chitaristul si tot odata solistul de la Metallica) Chitara ESP Iron Cross tot model LP ii tot de Gibson e facuta... dar ii editie limitata si e identica cu cea cu care canta James numa ca cu chitara asta poti canta orice jen de muzica... ca are sunet placut si pe clean si pe distors si ai obtiunea de a alege cu ce doza vrei sa canti... si sa nu mai zic ca si dozele is active... deci din start output si mai mare... si nu mai stiu exact ce doze are... dar ma pot interesa pt cei interesati Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 770354 , dar app chitara asta ii ft scumpa Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 942345 nici nu ma gandesc sa mi-o cumpar... mai bine imi fac eu un model asemanator care nu ma costa nici macar jumate din pretul modelului de serie Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Dum Mar 28, 2010 3:46 pm

din cate stiu eu, ESP face copii de Les Paul...
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Spy34 Dum Mar 28, 2010 5:02 pm

Guys I have some news.

Mam hotarat ce imi iau , am vazut un Ibanez electro-acustic la 520 lei doar chitara , nu este pachet ceea ce ma bucura Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 942345. Am fost si in magazin l-am "probat" cu talentu meu deosebit ,si mam hotarat sa mil iau pe acela . Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591 In fine o sa mil iau pe 15 aprilie (am convinso' pe mama sa mio cumpere mai devreme)
Spy34
Spy34
Frumosu' de la marea neagra
Frumosu' de la marea neagra

Numarul mesajelor : 959
Varsta : 29
masculin

Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : guitar
Stare de spirit : she went away and then I took a different path.

http://chuckkystory.hi5.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Bughy Dum Mar 28, 2010 6:12 pm

este bine ca ai reusit sa o probezi...daca tie iti place cum se simte in mana ta si cum suna, atunci ia-o!
Bughy
Bughy
Squier user
Squier user

Numarul mesajelor : 2964
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov, Brasov
Joburi/Distractii : Chitarist

http://gdrbughy.wordpress.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de gdr Dum Mar 28, 2010 6:41 pm

Am vandut un bass electric si mi-am luat unul electro-acustic, Ibanez AEB8E. E destul de placut ca ton, cald, insa poti obtine si ceva mai metalic folosind o pana si anumite corzi. De asemenea, se aude super fain pe combo
gdr
gdr
Fan Adevarat
Fan Adevarat

Numarul mesajelor : 403
Varsta : 32
masculin


Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de bill16man Dum Mar 28, 2010 7:12 pm

pffff.... si eu vream un bass electro acustic... dar mai ieftin de 700 lei nu am gasit... decat unu de la hora care costa ~550 lei dar are electronica de kkt.... si varianta acustica a basului costa ~400 lei Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 632355
dar cine stie ce oferte gasesc si o sa imi permit si eu unu electroacustic Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591
bill16man
bill16man
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 256
Varsta : 33
masculin

Localizare : Tulcea(satul cu semafoare)
Stare de spirit : punk

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Spy34 Lun Mar 29, 2010 9:33 am

Bughy a scris:este bine ca ai reusit sa o probezi...daca tie iti place cum se simte in mana ta si cum suna, atunci ia-o!

Da , imi place , dar am mai fost si cu un baiat care se pricepe adica el canta de mai mult timp (1 an jum .) etc . si a cantat seek and destroy de la metallica pe ea , si a zis ca e foarte buna si sa mio iau Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 38591.
Spy34
Spy34
Frumosu' de la marea neagra
Frumosu' de la marea neagra

Numarul mesajelor : 959
Varsta : 29
masculin

Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : guitar
Stare de spirit : she went away and then I took a different path.

http://chuckkystory.hi5.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de dookie.the.third Lun Mar 29, 2010 3:33 pm

sa o stapanesti sanatos cand o sa o ai.
dookie.the.third
dookie.the.third
Puncy
Puncy

Numarul mesajelor : 756
Varsta : 28
feminin

Localizare : Acolo

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Spy34 Vin Apr 09, 2010 9:39 am

mersi , mersi ^^ ( pe 20 aprilie ca bunicamea intarzie Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 784440 )
Spy34
Spy34
Frumosu' de la marea neagra
Frumosu' de la marea neagra

Numarul mesajelor : 959
Varsta : 29
masculin

Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : guitar
Stare de spirit : she went away and then I took a different path.

http://chuckkystory.hi5.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Spy34 Joi Apr 15, 2010 7:47 pm

omg Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 784440 , mai repede decat credeam miam luat un Ibanez GRG121 <3.
http://untitledpunker.wordpress.com/2010/04/15/my-dream/ <- niste poze
Spy34
Spy34
Frumosu' de la marea neagra
Frumosu' de la marea neagra

Numarul mesajelor : 959
Varsta : 29
masculin

Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : guitar
Stare de spirit : she went away and then I took a different path.

http://chuckkystory.hi5.com

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Claudiu Joi Apr 15, 2010 8:04 pm

Sa o canti sanatos!
Claudiu
Claudiu
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4023
Varsta : 32
masculin

Localizare : Rasnov/Brasov
Joburi/Distractii : Fotografia, Chitara

http://www.clauside.info

Sus In jos

Coltul instrumentistilor amatori... - Pagina 6 Empty Re: Coltul instrumentistilor amatori...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum