Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Kut U Up

2 participan?i

In jos

Kut U Up Empty Kut U Up

Mesaj Scris de Holden Cauldfield Lun Feb 07, 2011 8:58 pm

Am vazut recent pe YouTube tot DVD-ul Riding In Vans With Boys care, pentru profesionistii care l-au vazut, dar si pentru neavizati, este un film de la Pop Disaster daca nu ma insel, oricum dintr-un turneu la care iau parte Blink 182, Green Day, Jimmy Eat World si o formatie mai amatoare, Kut U Up, despre care este si vorba in general pe DVD-ul respectiv. Ideea e ca vorbind despre documentar, mi s-a parut foarte bun si in special amuzant. Toate fazele alea comice la care desigur iau parte si Billie cu Mike chiar merita vazute. Si cum ziceam am vazut filmul asta si am constatat ca imi suna in cap o melodie pe care au pus-o pe fundal la un moment dat asa ca am cautat dupa ea si am dat peste singurul album al formatiei Kut U Up. Ei, asa cum arata si la finalul documentarului, s-au despartit din cauza certurilor frecvente undeva chiar dupa turneu asa ca tot ce a ramas in urma lor este un album numit Pulled Over lansat in 2003. Trupa s-a mai reunit pentru un concert in 2008 asa de fenta, in fine, aici sunt niste piese... astept niste pareri, daca nu cumva sunt undeva pe forum si nu le gasesc eu. Parerea mea ca suna fain baietii astia.









Prima parte din Ridin In Vans With Boys:


Probabil cea mai tare faza din film:
Holden Cauldfield
Holden Cauldfield
Punker!
Punker!

Numarul mesajelor : 380
Varsta : 30
masculin

Localizare : Arad, România

http://www.uta1945.ro

Sus In jos

Kut U Up Empty Re: Kut U Up

Mesaj Scris de Grig Lun Feb 07, 2011 9:13 pm

imi place cum canta, da pacat ca s-o despartit Kut U Up 446526 alta formatie care imi place cum canta da care s-o despartit Kut U Up 942345
avatar
Grig
Longview
Longview

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 25
masculin

Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Kut U Up Empty Re: Kut U Up

Mesaj Scris de Holden Cauldfield Mier Aug 03, 2011 12:08 pm

Holden Cauldfield
Holden Cauldfield
Punker!
Punker!

Numarul mesajelor : 380
Varsta : 30
masculin

Localizare : Arad, România

http://www.uta1945.ro

Sus In jos

Kut U Up Empty Re: Kut U Up

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum